lengyel architekti

SLOWENSKÁ REŠTAURÁCIA \ STARÝ SMOKOVEC

Reštaurácia s históriou

Reštaurácia Slowenská je situovaná v Starom Smokovci v parteri apartmánového hotela Hrebienok Resort.

Priestor je dispozične a funkčne rozdelený na 4 hlavné celky. Najväčšou je hlavná reštauračná časť, ktorá lemuje čelnú presklenú fasádu s výhľadom na Tatry a je prístupná hneď od vstupu z ulice. Od priestoru baru je predelená pohyblivými paravánmi so všade prítomným motívom hrazdenia, ktorá má možnosť dotvoriť intímnejšiu atmosféru aj v tejto priestorovo najväčšej časti podniku. Bar a raňajkové pulty sú  hmotovo zjednotené a tvoria jednotný celok. Ten sa v priebehu dňa mení vďaka zatváravo-zásuvnému systému dverí, ktorý v rýchlosti „uprace“ raňajkový bufet.

Dominantným prvkom sú „borovičkový bar“ a „mäsiareň“, stvárnené v samostatných sklených kubusoch s rozdielnou vnútornou teplotou, kde majú hostia možnosť ochutnať miestne mäsové špeciality, alebo si pri „ľadopáde“ pochutnať na borovičkách zo všetkých kútov Slovenska.

Kubusy zároveň tvoria zaujímavý nielen fyzický, ale aj vizuálny filter medzi centrálnou reštauračnou časťou a salónikom, kde okrem iného nájdeme aj portrét miestneho architekta Gedeóna Majunkého, ktorého odkaz je zachytený v interiéri reštaurácie.

arch. štúdia a projekt:

2018/2019

realizácia:

2019

spolupráca:

Inspire Design, Mgr. art. Michal Staško

foto:

Erik Ďuriš

kategória: