lengyel architekti

REKONŠTRUKCIA VEĽKOPLOŠNÉHO BYTU \ POPRAD

Hrdza v interiéri
Byt v blízkosti centra Popradu ponúkal krásne metre štvorcové, avšak v nie príliš šťastnej dispozícií. Došlo teda k úpravám hygieny a kuchyne, kde sa prihliadalo na moderné bývanie 21. storočia.
Pôvodná stiesnená kúpelňa s jedným umývadlom a miniatúrnou vaňou tak dnes ponúka štedrú kúpeľňu s nadštandardne veľkým sprchovým kútom, voľne stojacou vaňou a priestrannou umývadlovou doskou pre dve umývadlá.
Výraznou zmenou prešiel aj priestor kuchyne a obývačky, kde došlo k spojeniu týchto dvoch miestností a vytvorení z dvoch strán presvetlenej dennej miestnosti bytu. Tu sa spoločným menovateľom stáva Corten na pozadí integrovaného knižničného a TV mobiliáru.
Výraznú štruktúru Cortenu, ľudovo povedané pohľadového hrdzavého plechu, dopĺňajú kontrastné biele a antracitové časti mobiliáru, ktoré zároveň vizuálne definujú jednotlivé časti tohto priestoru. Prevažne antracitová kuchyňa v modernom štýle bez madiel sa cez biele kuchynské veže prelína do obývačkovej časti, ktorá je farebne doplnená zelenou stenou zo živých rastlín.
Industriálny charakter cortenu dotvárajú aj čierne rampové svietidlá, či na oceľových lankách odvesený digestor.

arch. štúdia a projekt:

2018

realizácia:

2018

kategória: