lengyel architekti

Title Image

INTERIÉR DETSKEJ IZBY \ SVIT

Podkrovná izba s kreatívnou stenou
Úlohou bolo zariadiť interiér podkrovnej detskej izby pre kreatívnu mladú slečnu v základoškolskom veku. Tá má veľa kamarátov a venuje sa množstvu aktivít. Preto bolo dôležité rozhodiť mobiliár takým spôsobom, aby vzniklo čo najviac priestoru na hranie, učenie a stretávanie sa s kamarátmi.
Tento efekt sme dosiahli vložením úložných priestorov do najnižšej časti izby, na ktorú z jednej strany nadväzuje na mieru vytvorený šatník a druhej posteľ s výsuvným prístelkom. Tá je zakončená unikátnou knižnicou vytvorenou z brezovej guľatiny, ktorá zároveň tvorí vizuálnu bariéru medzi dverami a spacou časťou.
Týmto rozmiestnením vzniklo v strede izby kopec miesta na aktivity a zároveň dodáva tomuto podkrovnému priestoru vzdušnosť a svetlosť.
A keďže ide o veľmi fyzicky aj kreatívne aktívne dieťa, vytvorili sme tzv „kreatívnu stenu“.  Túto najdlhšiu a najvyššiu stenu miestnosti sme tak vybavili čalúnenou stenou s vreckami na ukladanie hračiek a vešanie obrazov, popisovateľnú stenu na kreslenie a učenie, lezeckú stenu na vybitie energie a rebrík, aby sa dostala aj k najvyšším častiam tejto steny.

arch. štúdia:

2019

realizácia:

2019 - Inspire Design

kategória: